image001 راه حل های اساسی برای رفع بوی بد واژن
راه حل های اساسی برای رفع بوی بد واژن

بازدیدها: 10

رفع بوی بد واژن 

برای رفع بوی بد واژن اگر بانوان محترم مواردی که توصیه می شود را رعایت نمایند ، از این کسالت رها می شوند و نشاط خاصی پیدا می کنند :

1- برای رفع بوی بد واژن و برای حفط آرامش ، سعی کنند روزانه دو لیوان شیر بادام خنک میل کنند .

2- روزانه دو تا سه عدد سیب درختی را گاز بزنند و خوب بجوند و میل کنند .

3- همراه غذای خود سیر (ترجیحاً به صورت بخارپز ) مصرف نمایند .

4- سعی کنند روزانه همراه با نوشیدنی های خود ، مقداری گلاب ( دو تا سه قاشق در روز ) مورد استفاده قرار دهند .

5- در فصل پائیز از میوه “به ” مرتب استفاده نمایند که برای این منظور بهترین میوه است .

6- برای رفع بوی بد واژن باید  از سبزیجات و پیاز سالم و بدون جوانه و سیر ( که همراه غذا پخته شده باشد ) ، به طور مرتب همراه غذا استفاده نمایند .

7- رفع بوی بد واژن مساوی است با رعایت بهداشت فردی که باید دقیقاً رعایت نمایند و لباس زیر خود را بعد از شستن اطو کنند .

8- سعی کنید از لباس های زیر کاملاً نخی و سفید استفاده و یک روز در میان عوض کنید .

9- سعی کنید از غذاهای ممنوعه و فست فود و انواع شیرینی جاتی که در آن ها از قند و شکر استفاده شده پرهیز نمایید .

10- از نوشیدن قهوه و چای و نسکافه در طول روز پرهیز کنید و به جای آن دم کرده نعناع و پونه و آویشن با عسل مورد استفاده قرار دهید .

چند راه حل طبیعی و مفید برای زنان و رفع بوی بد واژن 

 • خانم هایی که روی صورتشان جوش سر سیاه دارند ، دو قاشق غذا خوری آرد جو الک شده را به همراه کمی آب به صورت خمیر نسبتاً سل درست کنید . صورت را با صابون بادام بشویید . وقتی خشک شد این خمیر را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورت به صورت ماسک بماند و قبل از خشک شدن شسته شود .
 • برای درمان عفونت ادراری و مجاری ادرار ، روزی دو یا سه لیوان شربت عسل بخورید . نبات و قند و شکر نخورید و روزی دوبار مجرای ادرار را با آب ولرم و عسل شستشو دهید .
 • زنانی که دچار ناراحتی زنانه هستند ، از اسفرزه یا قدومه شیرازی استفاده کنند .
 • زنانی که طبع سرد دارند و رحم آن ها سرد شده و از شدت سرما دچار دل درد می شوند ، دانه خربزه را آسیاب و سپس الک و به اندازه یک قاشق همراه با مقداری عسل در یک لیوان آب حل و میل کنند ، ناراحتی از بین می رود .
 • بهترین دارو برای خانم هایی که در دوران قاعدگی در ناحیه زیر شکم دچار درد می شوند ، خوردن شیر مغز تخم خربزه توصیه می شود .
 • خانم هایی که در طول ماه لکه بینی دارند یا در شرف یائسگی هستند و فوق العاده خون ریزی دارند ، با خوردن روزانه دو تا سه لیوان از نوشیدنی ( مخلوط یک لیوان آب هویج + یک قاشق عسل ) ، سریع مساله آنها حل می شود .
 • سیر و پیاز ، آب زیاد و ترشی نخورند . لبنیات ، جعفری ، کنجد و ارده نیز مصرف نکنند . ضمناً 30 گرم گیاه تازه و سبز کیسه کشیش را با یک و نیم لیتر آب به مدت 20 دقیقه دم و هر دو ساعت یک بار یک فنجان با عسل میل کنند .
 • دختر خانم ها و خانم هایی که موقع قاعدگی دچار درد شدید می شوند یا در روز اول درد شدید دارند ، قره قوروت ، ماست و پفک نخورند .

یک قاشق پونه کوهی + یک قاشق آویشن شیرازی + سه لیوان آب جوش را به مدت نیم ساعت دم کنید و با عسل در حالت گرم بنوشید .

 • جوانه گندم یا جوانه آلفا آلفا یا یونجه یا چند قاشق جوانه شبدر برای خون ریزی زنانه مفید است .
 • خانم ها اگر میل جنسی کم دارند از لباس بنفس استفاده کنند و سبزی شاهی بخورند یا تخم شاهی را آسیاب کنند ، داخل عسل بریزند و روزی دو قاشق مصرف کنند .
 • افراد مبتلا به کسیت تخمدان ، بهتر است از مصرف انواع قارچ ها ، گوجه ، خیار ، بال و گردن مرغ ،شکلات ، کاکائو و ماست پرهیز کنند و این مواد را از مواد را از سبد غذایی خود در مدت درمان حذف کنند . علاوه بر این ، پیاده روی روزانه به منظور گرم نگه داشتن ناحیه لگن بسیار موثر است . از طرفی این پیاده روی و ورزش روزانه برای افراد چاقی که دچار کیست تخمدان هستند موثر است ؛ زیرا چاقی یکی از عوامل بروز این بیماری در برخی زنان است . ( بهترین روش حذف کلیه فرآورده های حیوانی است .) 
/5 ratings
چرا زوجها این روزها کمتر رابطه جنسی دارند ؟
بخوانید