خشکی واژینال
خشکی واژینال ،که 1 نفر از هر 3 نفر در بین زنان آن را تجربه می کنند

تقریبا ۹۰ درصد خانم ها پس از ازدواج در اولین نزدیکی های خود یک نگرانی مشترک دارند، و آن هم ترس از دخول و درد ناشی از آن است. این درد اگر ناشی از مشکلات فیزیکی و مادرزادی نباشد مثل مشکل از استخوان لگن یا چسبندگی لبه های بیرونی واژن یا پرده اضافی و… به سه دسته تقسیم می شود:

دسته اول سوزش ناشی از پاره شدن پرده بکارت است، که بعد از ۲ الی ۳ بار نزدیکی به کلی رفع می شود.

دسته دوم یک نگرانی استرسی می باشد، استرس باعث می شود تا لذت ناشی از هم آغوشی کمترو کمتر شود و در نتیجه دیواره های واژن به هم نزدیکتر شده و محیط تنگ تری را به وجود می آورد که این مورد نیز با چند بار نزدیکی رفع شده و واژن، خود را به اندازه آلت تناسلی مرد تطبیق می دهد.

دسته سوم به خاطر خشکی واژن است، خشکی واژینال عارضه ی جنسی شایعی در میان زنان است که 1 نفر از هر 3 نفر در بین زنان آن را تجربه می کند. یکی از مهمترین علت‌های اولیه درد واژینال طی رابطه‌ جنسی خشک بودن واژینال است.

ش‍ای‍ع‍ت‍ری‍ن‌ ع‍ارض‍ه‌ ی‍ائ‍س‍گ‍ی‌ آت‍روف‍ی‌ واژینال‌ اس‍ت‌ ک‍ه‌ س‍ب‍ب‌ ای‍ج‍اد ع‍لائ‍م‍ی‌ م‍ان‍ن‍د خ‍ش‍ک‍ی‌ و خارش واژینال و درد ه‍ن‍گ‍ام نزدیکی م‍ی‌ ش‍ود. یائسگی ، زایمان و شیردهی ، رادیوتراپی و شیمی درمانی ، برداشتن تخمدان ، داروهای کاهنده استروژن ، آلرژی و استفاده از آنتی هیستامین ها ، استفاده از دوش های واژینال و پیش نوازی ناکافی قبل از نزدیکی سبب بروز خشکی واژینال حین نزدیکی می شود.

این مشکل کاملا با استفاده از روان کننده  مانند ژل آمیزشی قابل حل می باشد.

نحوه مصرف: 

قبل از نزدیکی مقدار مناسبی از ژل گرم کننده را بر روی نواحی خارجی و داخل واژینال و همچنین بر روی آلت تناسلی شریک جنسی خود بمالید.

– برای اینکه بدانید ژل آمیزشی که تهیه کردید به واژن شما آسیب میزند یا نه ، مقداری از ژل را به پشت لب ها یتان بزنید ، اگر لب های شما دچار سوزش یا ناراحتی شد ، بهتر است که آن ژل را استفاده نکنید و اگر احساس ناراحتی بر روی لب های خود نکردید ، می توانید با خیال راحت از ژلی که تهیه کرده اید استفاده کنید .

یادتان باشد که از هیچ چیزی برای اولین بار در حین رابطه ی جنسی استفاده نکنید . بهتر است که قبلا آن رو تست کنید . بهتر است که انواع ژل های مختلف را خودتان تست و مقایسه کنید و این نکته را کشف کنید که کدام ژل برای بدن شما مناسب تر است .

– بعضی از زن و شوهر ها فکر می کنند در صورتی که از ژل های روان کننده استفاده کنند ، همسرشان فکر می کند که آنها یک مشکل بدنی دارند و استفاده از ژل آمیزشی را طبیعی نمی دانند.

– در صورتیکه استفاده از ژل آمیزشی یک امر کاملا طبیعی در حین رابطه جنسی است که بسیاری از متاهلین روزانه از آن بهره می برند.

– هر زن و شوهری باید در اتاق خوابشان یک ژل آمیزشی روان کننده داشته باشند تا در مواقعی که نیاز دارند بتوانند به کمک آن ، راحتی و آسایش را به روابطشان بر گردانند .

– ژل آمیزشی همان ژلی است که موقع گرفتن نوار قلب روی سینه می‌زنند. این ژل کاملا بی خطر بوده و ورود آن به داخل واژن و رحم هم بی ضرر است.

– زمانی که مایع یا ژل روان کننده میخرید حتما به مواد اولیه ای که در ساختار آن استفاده شده دقت کنید.

– از روان کننده های روغنی به همراه کاندوم استفاده نکنید.

ممکن است به سرتان بزند که از روغن بچه یا روغن های دیگر استفاده کنید. همیشه توصیه میشود که هنگام استفاده از کاندوم از روان کننده های روغنی استفاده نکنید. ترکیب روغن با جنس لاتکس که کاندوم ها از آن ساخته میشوند، باعث تضعیف کاندوم شده و احتمال سوراخ شدن آن را افزایش میدهد.

– بعد از هر نزدیکی واژن رو به دقت بشویید. ضمنا حتما قبل از نزدیکی حمام بروید و یا حداقل از ناف تا زانو را بشویید.این کار به سالم ماندن رحم همسرتان کمک می‌کند.

بهتر است قبل از استفاده از ژل آمیزشی با پزشک مشورت کنید.

 

[rating_form id=”4″]

 

 

اشتراک گذاری