خاموشی جنسی درمردان
9 عامل خاموشی جنسی در مردان

خاموشی جنسی در مردان 

هنگامی که یک زن حساسیت های خاص همسرش را نشناسد ، به صورت نا آگاهانه با گفتن جملاتی شبیه به جملات زیر ارتباطش با او گسسته شده و او را خاموش خواهد کرد . در زیر به 9 مورد از دلایلی که منجر به خاموشی جنسی در مردان می شود را خدمت شما اعلام می کنم :

9 عامل خاموشی جنسی در مردان 

1- “تو درست آن را انجام نمی دهی”

2- “من اون رو دوست ندارم”

3- ” آخ ، این مرا اذیت می کند و درد دارد “

4- ” این طوری من را لمس نکن”

5- ” این کاری که می کنی بیشتر من را غلغلک می دهد تا تحریک”

6- “این طوری نه”

7- “حالا نه “

8- “اونجا نه “

9- ” من آمادگی اش را ندارم “

این گونه بازخوردها به سادگی و به سرعت می توانند جلوی انگیختگی مرد را گرفته و او را فوراً خاموش می کند . در واقع ، در یک دقیقه او برانگیخته شده و سپس خاموش می شود .

چرا مردان دچار خاموشی جنسی می شوند ؟

بیشتر اوقات در طی رابطه جنسی ، یکی از اهداف مردان خشنود کردن همسرشان است . در اینگونه مواقع ، آنها نسبت به بازخوردهای منفی ، حساسیت بیشتری دارند . در بعضی موارد اگر او (مرد) اشتباهی را مرتکب شود و احساس کند که مورد انتقاد قرار گرفته ، تنها کاری که همسرش می تواند انجام دهد این است که احساسات صدمه دیده او را بپذیرد . در این هنگام برای آن که مرد دوباره برانگیخته شود فقط نیاز به مدتی زمان دارد .

 

مواقعی که مرد در پی خشنود کردن همسرش است ، بیشترین حساسیت را نسبت به بازخوردهای منفی دارد 

 

در اینجا مثالی آورده شده است که نشان می دهد چطور یک زن ، ناخواسته می تواند باعث خاموشی همسرش شود .

“آنی” در طی رابطه جنسی با “جک” چیزهایی شبیه به اینها را می گفت : “نه این طوری” ، “من اون رو دوست ندارم “، “این من رو غلغلک میده ” .

خوب ، بعد از سه برخورد ، “جک” خاموش شده بود . در یک آن ، ناگهان او توقف کرد . همه احساساتش از بین رفته بودند . او تمام کشش هایش را نسبت به “آنی” از دست داده و به همین سادگی خاموش شده بود .

“آنی” گفت : مشکلی به وجود آمده ؟

“جک” پاسخی نداد .

بعد از چند دقیقه “آنی” گفت : “مگر ما مشغول س..ک.س نبودیم ؟

جک گفت : آره

آنی گفت : ” خوب ما حالا قصد داریم که س.کسمان را ادامه بدهیم یا نه ؟

جک گفت : نه ، و به اون طرف غلط زد و رفت برای خوابیدن .

در جلسه مشاوره ، من به جک پیشنهاد دادم که با آنی درباره این که چه اتفاقی افتاده است حرف بزند .

او به آنی گفت : من فکر می کنم که در جریان رابطه جنسی خیلی به حرفها و توضیح های تو حساس هستم . ترجیحاً دوست دارم به جای اینکه به من بگویی که این را دوست نداری ، دست من را بگیری و به جایی که می خواهی حرکت بدهی . اگر من تو را غلغلک می دهم دوست دارم که تو دستم را به سمت دیگری بکشی و سعی کنی که نخندی ، به خصوص وقتی که من این عمل را با جدیت انجام می دهم .

همچنین اگر تحریک کردن من ، تو را غلغلک می دهد تو می توانی فقط با فشار دادن روی انگشت من ، این پیام را به من بدهی که ” محکم تر فشار بده و با تحریک خیلی سطحی به غلغلک دادن ادامه نده ” .

برای متعجب کردن “جک” آنی در برابر توضیح های او خیلی باز و راحت برخورد کرد و “جک” نیز به نحوی از او قدردانی کرد . پس از آن ، هر وقت که “آنی” گه گاه می خواست چیزی را به جک بگوید که ممکن بود او را خاموش کند ، جک بهترین کار را برای طفره رفتن از آن انجام می داد و از ادامه عملی که در حال انجام آن بود اجتناب می کرد .

حتی اگر انگیختگی مرد برای مدت کوتاهی سقوط کند ، اگر او وانمود کند که همه چیز خوب است و مشکلی وجود ندارد ، سطح برانگیختگی اش بعد از گذشت مدت کمی به حالت اولیه برخواهد گشت . در این وضعیت ، عموماً دست کشیدن از رابطه جنسی و صحبت و بحث کردن درباره اینکه چه دلایلی باعث افت برانگیختگی و خاموش شدن او شده اند ، در برگرداندن انگیختگی تاثیری ندارد .

 

در جریان رابطه جنسی ، حتی اگر انگیختگی جنسی مرد برای مدت کوتاهی از دست برود ، اگر (مرد) وانمود کند که همه چیز خوب است و مشکلی وجود ندارد ، سطح برانگیختگی اش بعد از گذشت مدت کمی به حالت اولیه برخواهد گشت .

 

[rating_form id=”4″]

اگر می خواهید مهارت های اتاق خواب را به صورت رایگان یاد بگیرید از مقالات زیر شروع کنید 

چه زمانی در مورد رابطه جنسی صحبت کنیم ؟

راز های تفاوت جنسی بین زن و مرد

چرا تفاوت جنسی برای زنان قابل درک نیست ؟

آیا مردان فقط رابطه جنسی می خواهند ؟

 

 

اشتراک گذاری