7 مورد بسیار مهم در مورد بهداشت فردی حین رابطه جنسی
7 مورد بسیار مهم در مورد بهداشت فردی حین رابطه جنسی

7 مورد بسیار مهم در مورد بهداشت فردی حین رابطه جنسی

 

بهداشت فردی 

نظافت فردی و آراستگی شخصی

رعایت بهداشت فردی و آراستگی ، اصلی مهم در زندگی است ؛ ولی اهمیت آن در رابطه جنسی مهم تر است.علاوه بر اینکه رعایت بهداشت و نظافت ؛ باعث پذیرش بهتر طرف مقابل می شود، از انتقال عفونت ها به همسر جلوگیری می کند و رضایت خاطر طرفین را برآورده می سازد و حتی در برخی موارد باعث رغبت بیشتر و تحریک بیشتر طرف مقابل می شود. مهمترین نکاتی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد:

 1-بهداشت فردی و از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی و زیر بغل ؛ زدودن موهای دستگاه تناسلی، به ویژه در مردان، میل جنسی را افزایش می دهد. عدم ازاله و از بین بردن آن ها ، موجب می شود بدن انسان دچار بوهای نامطبوعی می گردد.همچنین لابه لای این موها مرکز تجمع انواع میکروبها و پلیدی هاست  و هر چه اطرافدستگاه تناسلی هنگام همبستری تمیز و نظیف باشد ، لذت را دوچندان خواهد کرد.

2- بهداشت فردی و استحمام قبل از رابطه جنسی ؛ هیچ یک از همسران نباید اینگونه به همسرش بنگرد که او منتظر است تا پس از آمیزش جنسی به حمام برود که هم غسل کند و هم به نظافت خود برسد؛بلکه باید این نگرش وجود داشته باشد که استحمام پس از آمیزش جنسی فقط فقط برای اطاعت از امر الهی در انجام غسلواجب است .آمادگی برای رابطه جنسی را باید قبل از آمیزش ایجاد کرد. زنان باید به این نکته به طور ویژه توجه کنند؛ زیرا اساساً مردان از طریق حس بینایی و بویایی تحریک می شوند.

3-شستن محل های لازم؛ مرد حتما قبل از آمیزش علاوه بر نظافت و تمیزی آلت تناسلی ، به تمیزی زیربغل و اندام خود رسیدگی کند ، همانگونه که از زن چنین انتظاری می رود.

4-بهداشت فردی مسواک زدن و تمیز کردن دهان و اطمینان از بد بو نبودن آن؛ یکی از مهم ترین مسائلی که بای زوجین دقیقاً رعایت نمایند ، بهداشت دهان و دندان است تا دچار بوی نا مطبوع دهان نشود ، که این حالت در زوجین تنفر ایجاد می کند .اما چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم ؟  مسواک زدن مرتب و استفاده از نخ دندان ، استفاده از عرق بهار نارنج ، قرار دادن چند دانه هل سبز خیس خورده در گلاب یا عرق نعناع در دهان ، خوردن سیب ، جعفری و دمنوش های گیاهی همچون بادرنجوبیه ،نعناع ، پونه و دارچین و رفع یبوست ، در خوشبو شدن دهان انسان ،موثر است .

5- بهداشت فردی و اجاب مزاج و رفتن به دستشویی قبل از رابطه جنسی ؛ داشتن یبوست مزاج نیز بوی نامطبوع دهان و بدن را ایجاد می کند ، که این مورد هم بین زوجین تنفر و جدایی ایجاد می کند.

6-بهداشت فردی و  اهمیت دادن به لباس ، زینت و آراستگی ظاهری ؛ خانم ها هنگام خلوت با همسر خود ، از لباس های سبک تر و رنگارنگ استفاده کنند و لزومی ندارد با همان لباسی که آشپزی و گردگیری می کنند و به بچه ها رسیده اند ، نزد همسرشان بروند .آقایان هم اجباری به استفاده از لباس کار یا زیرپوش عرق کرده در منزل ندارند و توجه کنند که خرید متعادل لباس های متفاوت که همسر انسان می پسندد ، هرگزاسراف نیست.پس در موقعیت های مختلف ، لباس های سبک متناسب با ارتباط زناشویی به او هدیه دهید و تا آنجاکه امکان دارد سلیقه او در رنگ و جنس را تامین نماید .

  • خانم ها از لباس های خواب رنگی بر مبنای حالات روحی همسرشان استفاده کنند. برای مثال لباس حریر قرمز برای آقایانی که میل جنسی کمی دارند مناسب است . از لباس خواب حریر آبی آسمانی ، برای مردانی که بسیار عصبی و تندخو هستند استفاده شود.
  • لباس خواب های نارنجی برای افرادی که احساس خستگی مفرط دارند ، بسیار مناسب است زوجین ازین کار لذت خواهند برد.
  • استفاده از لباس های خواب حریر سفید ، برای افرادی که به نظافت و تمیزی بسیار اهمیت می دهند ، مفید است و از یکدیگر لذت وافری خواهند برد.
  • استفاده از لباس های نخی سفید و آزاد برای این کار مناسب است و تبادل هوا به خوبی انجام می شود.

7- خوشبو و معطر بودن بدن : استفاده از عطر ، یکی از عواملی است که در تحریک زن و مرد دخالت دارد. اما دو توصیه مهم به زوج ها در این زمینه :

از عطرهای مطبوع و مختلف که هر بویی کشش خاصی دارد و هر کدام حالت تحریکی  را می تواند داشته باشد استفاده کنید

هر عطری را در قسمتی خاص از بدن استفاده کنید ، تا هر قسمت از بدن شما کشش خاصی ایجادکند و همسر را راغب شما کند.

[rating_form id=”4″]

اشتراک گذاری