۲۶ توصیه عالی برای سردی روابط زوجین جوان
26 توصیه عالی برای سردی روابط زوجین جوان

توصیه های عالی برای زوجین 

در برخی خانواده ها ، روابط سردی حاکم است ؛ ممکن است زوجین در کنار هم زندگی کنند ، اما طلاق عاطفی گرفته باشند و یا ممکن است جدای از هم زندگی کنند . علت این همه بی عاطفگی و سردی چیست ؟ بسیاری از خانواده ها با هم مشکل دارند ، اما زوجین موفق افرادی هستند که با هم فکری هم مشکل را حل می کنند .

گاهی مردان با برخی عادات و اعمالشان باعث می شنود همسرشان نسبت به رابطه با آن ها سرد شود و شور و شوق رابطه زناشویی را از دست بدهد . خصوصیات مردانی که از چنین عاداتی رنج می برند به شرح زیر است :

1-مردانی که با ساختار و یا عملکرد بدن همسرشان ، هیچ آشنایی ندارند ؛

2- مردانی که در رابطه زناشویی با همسرشان ، بسیار خشن رفتار می کنند ؛

3- مردانی که نظافت و آراستگی مناسبی ندارند ؛

4- مردانی که بهداشت شخصی پایینی دارند ؛ مثلا دهانشان همیشه بوی بد می دهد ، ناخن هایشان بلند و ناپاک است ، بدنشان بوی عرق می دهد ، پاها و جوراب های بد بو و کثیف دارند ؛

5- مردانی که بیش از حد طبیعی ، به ظاهر ، قیافه و سر و وضع زنان اهمیت می دهند ؛

6- مردانی که مدام از همسرشان رضایت در یک فعالیت زناشویی را می پرسند و به جای این که به عشق ورزی در رابطه رو بیاورند ، صرفاً به رضایت جسمی توجه می کنند ؛

7- مردانی که خیلی نگران عملکرد و توان زناشویی خود هستند ؛ مثلاً بر این تصورند که زودانزالی دارند ، آلت تناسلی شان کوچک است یا چهره جذابی ندارند ؛

8- مردانی که در رابطه زناشویی ، فقط خود را می بینند و به همسرشان توجه ندارند ؛

9- مردانی که بلافاصله پس از اتمام فعالیت زناشویی ، به لحاظ احساسی و عاطفی از همسرشان دور می شوند و به او توجه نمی کنند ؛

10- مردانی که عادات شخصی ناپسند دارند ؛ مانند دست کردن در بینی ؛

11- مردانی که دوست ندارند به همسرشان عشق ورزی و محبتی نشان دهند ؛

12- مردانی که اشتغال ذهنی و وسواس گونه و بیش از حد به بدن خود دارند ؛

13- مردانی که تندخو و پرخاشگرند و اهل خوش رفتاری نیستند ؛

14- مردانی که همسرشان را دوست ندارند و نسبت به او هیچ احساسی ندارند ؛

15- مردانی که در رابطه زناشویی خود از فیلم های مبتذل الگو برداری می کنند ؛

راه حل این مشکل ، فرار از آن نیست ، بلکه مقاومت و مبارزه با آن است . زوج هایی که قبلاً ازدواج کردنده اند و در حال حاضر باهم صمیمی و دوست نیستند و یا از همدیگر چنان لذتی نمی برند ، اگر به همین شکل ادامه دهند ، به مرور زندگی آنان سرد و بی روح خواهد شد . به این زوجین توصیه می شود برای بهبود روابط به نکات زیر توجه کنند :

توصیه برای زوجین 

1- زوجین تصمیم بگیرند ، افکار منفی و مخرب را کنار بگذارند و عادت های غلط را به مرور زمان ترک و ذهن خود را از گذشته پاک کنند .

2- از همین امروز تصمیم بگیرند ، در زندگی جدید تنوع ایجاد و بر مبنای آن زندگی را شروع کنند .

3- با همسر خود چند ساعتی را در جای خوش آب و هوا و خارج از منزل به گفتگو بپردازند و برای آینده خود تصمیم بگیرند و برای زندگی جدید برنامه ریزی کنند . به طور کلی ، برای مسافرت و تغییر مکان برنامه ریزی کنند . این نوع سفرها انگیزه های خوبی در زوجین ایجاد می کند و آنان را به هم نزدیک و مشتاق می کند .

4- انعطاف پذیری اصل مهم گفتمان است پس منعطف باشید . در همبستری نیز باهم هماهنگ و انعطاف داشته باشند تا هر دو همزمان به رضایت کامل نائل شوند.

5- هدف از زندگی و ازدواج را برای خود تعیین و تعریف کنند و هدفشان ایجاد عشق و دوستی و رفاقت صادقانه باشد و همین موضوع ، اصول و پایه زندگی شود .

6- برای همبستری و لذت بردن از یکدیگر برنامه ریزی کنند ، زیرا مهمترین عامل اختلاف و جدایی، در مسائل جنسی است .

7- احترام متقابل حفظ شود و نسبت به یکدیگر وفادار باشند و در هر شرایطی همدیگر را تنها نگذارند .

8- نظافت و بهداشت فردی را کاملاً رعایت و از انواع بوهای خوش در قسمت های مختلف بدن خود استفاده کنند و لباس های جذاب و شاد بپوشند تا در زمان باهم بودن احساس نشاط و آرامش داشته باشند .

9- از اصولی که از آیات قرآن و سنت نبوی نشاًت گرفته ، پیروی کنند ؛ یعنی با فطرت پاک انسانی همسو باشند .

10- یک رابطه زیبای انسانی که بر مبنای عشق و علاقه پی ریزی شده باشد ، زوجین را به هم نزدیک تر و صمیمی تر می کند .

11- آرامش و سکون بر مبنای محبت و دوستی بین زوجین ، انرژی های مثبت زیبایی در زندگی ایجاد می کند .

12- به غذای مصرفی روزانه خویش که موافق طبع و مزاج ایشان است توجه کنند ، سعی کنند غذاهای سام مصرف نمایند و از غذاهای گوشتی کمر استفاده کنند .

13- طبع و مزاج همدیگر را بشناسند و به خواسته های تغذیه ای هم احترام بگذارند .

14- به سلامت جسم و روح و روان که از ارکان مهم همبستری است ، توجه داشته باشند

15- در مورد همبستری و زمان آن ، باهم هماهنگ باشند و مقدمات و شرایط مورد نیاز را فراهم کنند .

16- یکی از مهمترین اصولی که می تواند در همبستری رضایت کامل ایجاد کند ؛ وجود رابطه عاطفی بین زوجین است .

17- زوجین بهتر است به بخش قبلی و به جدول مزاج ها توجه کنند تا بدانند که دارای چه خصوصیاتی هستند و در صورت اشکال ، آن را برطرف نمایند .

18- نداشتن استرس و اضطراب و عصبی نشدن و حرص نخوردن ، از ارکان مهمی است که نشاط خاصی در همبستری ایجاد می کند .

19- به زوجین توصیه می شود در بیشتر امور با هم تشریک مساعی داشته باشند و نقاط قوت همدیگر را تقویت کنند .

20- در زندگی مشترک گذشت داشته باشند ، زیرا اثرات شگفتی را همراه خواهد داشت که حقیقتاً معجزه می کند و بسیاری از ناگواری ها را از بین می برد .

21- هدیه دادن به همسر از عادات بسیار خوب و پسندیده است . بهتر است به مناسبت هایی این کار انجام شود . قیمت هدیه مهم نیست . می تواند یک شاخه گل یا حتی یک لباس کوچک باشد . در دادن هدیه به همسر نهایت احساسات را به کار ببرید و هدیه را با عشق تقدیم کنید .

22- زوجین سعی کنند نسبت به یکدیگر عشق بورزند و به خاطر مسائل گذشته افکار خود را درگیر نکنند و تا می توانند تلاش خود را معطوف آینده نمایند .

23- با سلیقه و همفکری همدیگر اتاق خواب زیبایی طراحی کنند و هر چند وقت یکبار دکور آن را عوض کنند تا تنوع ایجاد شود . در تزئین اتاق از رنگ های ملایم و عاشقانه استفاده کنید .

24- شب های جمعه را فراموش نکنند ؛ زیرا ثواب زیادی دارد و اگر این مسئله با عشق و علاقه انجام شود بنایی را در بهشت برین برای خود آماده خواهند کرد .

25- بعضی از زوجین وقتی به میانسالی می رسند ، گویی زندگی برای آن ها تمام شده ، در حالی که در این سن نیز می توانند بهترین لذت را از یکدیگر ببرند . زن وقتی به سن چهل سال می رسد ، در حقیقت قدر همسرش را بیشتر می داند و ملاک های او ظاهری نیست . او قدر همبستری و طعم واقعی و طعم واقعی لذت را درک می کند و می تواند با تجربیاتی که دارد طرف مقابل را به اوج لذت برساند . مرد هم از سن 45 سالگی به بعد از نو، جوان می شود و تمایل زیادی به همسرش دارد .

26- داشتن آرامش و عجول نبودن و به اندک غذای مفید و مقوی بسنده کردن ، رمز زیبایی همبستری است . زوجین می توانند با روش هایی که توصیه می شود ، به مدت 30 تا 45 دقیقه بدون استفاده از دارو ، همبستری را ادامه بدهند و از این کار لذت ببرند.

 

[rating_form id=”4″]

 

اشتراک گذاری