0963f4efb05597ee4ccfa4c6b94489c3 e1570717285916 مرد چگونه موجودی است؟!
مرد چگونه موجودی است؟!

بازدیدها: 53

مردها 

مردها : از گذشته تا کنون،همواره حس بد بینی از سوی زنان نسبت به مردان وجود داشته است.مقصّر برخی از این بدبینی ها البته خود مردان هستند؛زیرا نتوانستند اعتماد همسران خویش را جلب کنند.در مجموع،مرد موجودی است سراپا نیاز و حریص و عاشق موجودی زیبا و لطیف به نام زن.مرد زمانی خوشبخت است که زن خوب و شایسته ای نصیبش شود،در امور زندگی سازگار باشد وبا او به ملایمت رفتار کند.در حقیقت چنین زنی حکم کسی را دارد که پرنده ای را چنان تربیت کند که از هر جا آن را رها کند یکسره به آن سرا بازگردد.

زن شایسته و مهربان در زندگی چنین حکمیرا دارد.زن باید به گونه ای رفتار کند که مردها  هر جا که باشد بی صبرانه مشتاق دیدار او باشد. مردها موجودی هستند عاشق پیشه و دوستدار زن،مهربان و خوش اخلاق و حاضر است هر کاری رابرای همسرش انجام دهد و او را خوشحال و راضی نگه دارد. اما کم نیستند گروهی از مردان که بسیار مرموز هستند و خود را در نظر همسرشان به گونه ای جلوه می دهند که گویا با این نوع مخلوق بیگانه اند. اگر بخواهیم واقعیت را ریشه یابی کنیم،به این نتیجه می رسیم که زن و مرد هیچ کدام مقصر نیستند؛زیرا در کشور ما متاسفانه روابط زن و شوهر معقول نیست و آموزش و اطلاعات در این زمینه را شرم آور و خلاف اخلاق و ادب و دین می دانند.

در حالی که وقتی تعالیم اسلام را مورد مطالعه و بررسی علمی قرار می دهیم،شگفت زده می شویم. مگر می شود در دینی مثل اسلام درباره روابط زن و شوهر و مسائل (زناشوئی) این همه نکته بیان شده باشد و جالب اینکه ممکن است بعضی از افراد ناآگاه در این زمینه به اسلام شک کنند؛زیرا اسلام را تنها دینگریه کردن،دعا خواندن و استغفار کردن می دانند. اگر در این زمینه منطقی بیندیشیم،در می یابیم که نه زن مقصر است و نه مرد.پس چه باید کرد؟ به همینوضع باید ادامه داد و از زندگی رنج برد یا راه چاره ای هم هست ؟ مطمئنا راه چاره بسیار زیبایی در دینداریم تحقیقات نشان می هد که 75 درصد زندگی انسان ها در ارتباطات می گذرد،ولی متاسفانه تنها 10درصد از مردم مهارت های ارتباط موثر را بلد هستند.

به طور مثال،اگر آگاهی ما از کامپیوتر یا خودرو کم باشد یا اطلاعاتی نداشته باشیم،بهره کافی از آن نمی بریم و ضمنا باعث آسیب و لطمه به این دستگاه می شویم.در واقع هر چه آگاهی ما زیاد شود،بهرمندی ما بیشتر و لطمه کمتر می شود. زنها  و مردها ،اگر نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک آگاهی نداشته باشند،نمی توانند ارتباط خوبی با یکدیگربرقرار کنند و از زندگی لذت و بهره کافی ببرند و چه بسا با نادانی زندگی را به کام هم تلخ کنند و در مواردی زندگی به جدایی و طلاق می انجامد.

در مقابل،اگر نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک آگاهی نداشته باشد، نمی توانند ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار کنند و از زندگی لذت و بهره کافی ببرند و چه بسا با نادانی زندگی را به کام هم تلخ کنند و در مواردی زندگی به جدایی و طلاق می انجامد. در مقابل،اگر با شناخت کافی از هم قدم به زندگی مشترک گذارند،خود را زودتر می شناسند و در نهایت خواسته هایشان برآورده می شود و از زندگی در کنار یکدیگر،لذت می برند.

حال،نکته این است: مرد در عالمخلقت چه جایگاهی دارد و وظیفه اش در برابر زن چیست ؟ در حقیقت،مرد قوام خانه و زندگی است و زن بدون تکیه به مرد،نمی تواند سکان زندگی را به دست بگیرد وبه هدف نهایی برسد(“قوام” به کسی گفته می شود که تدبیر و اصلاح دیگری را بر عهده دارد”) اگر زنی چنین ادعایی کند باید خود را با سختی و مشقت عجین کند؛زیرا هر که را بهر کاری ساخته اند. به عبارت دیگر،نظام حقوقی اسلام با نظام تکوین و آفرینش هماهنگ است و حق مدیریت مرد،به خاطر ساختار جسمی و روحی اوست.

مردها کیستند ؟

پس چنین نتیجه میگیریم که مرد عامل بسیار مهمی است،زیرا:

  • 1.تکیه گاه مطمئنی است برای رشد و پیشرفت زن؛
  • 2.بدون مرد زندگی برای زن بسیار سخت و دشوار است؛
  • 3.بدون مرد زن دچار کسالت شدید و افسردگی خواهد شد؛
  • 4.زن بدون مرد از خستگی روحی و جسمی رنج فراوان خواهد برد؛
  • 5.آرزوی زن در زندگی داشتن همسر و فرزندان خوب و تشکیل خانواده است؛
  • 6.زن بدون فرزند همیشه افسرده و گریان است و از زندگی لذت نمی برد.

نظام آفرینش بشر براین مبنا قرار گرفته است که زن و مرد پیوسته دست به دست هم دهند و زندگی خوش و شیرینی را ایجاد کنند تا از آن لذت ببرند و منشا تولید مثل و تربیت فرزندان خوب و صالح برای خود و جامعه خود باشند.در حقیقت نظام هر جامعه ای به دست توانای زن ساخته می شود.اما وظیفه دیگر مرد،این است که در خدمت همسر و خانواده خویش باشد و تمام سختی و زحمت را تحمل کند و برای آسایش خانواده تلاش و کوشش کند.مرد زمانی از خود راضی و خوشنود میشود که بتواند رضایت همسرش را جلب کند و او را همیشه شاد و خوشحال ببیند.از دیگر وظایف مرد،این است که تمام نیازمندیهای معقول همسرش را تامین و او را خوشحال کند.در واقع تلاش مردچیزی نیست جز خوشنودی خدا و در مرحله بعد خوشنودی همسرش.

/5 ratings

مردها کیستند ؟

چرا مردان "پا پیش گذاشتن برای رابطه جنسی" را متوقف می کنند ؟
بخوانید