کاندوم
کاندوم و آشنایی با انواع و طریقه استفاده از آن ها

کاندوم

 

کاندوم کاوری کشسان و انعطاف پذیری است که از برخورد مستقیم آلت جنسی دو طرف در حین برقراری رابطه جنسی ممانعت می کند. جنس پلاستیکی این محصول معمولا از لاتکس است. در این وسیله برای محافظت جنسی، مواد لیز کننده ای جهت راحتی و آسانی در ایجاد رابطه جنسی بکار برده شده است.

اساس این روان کننده آب می باشند. چرا که استفاده از روغن در ساخت آن می تواند به جنس این محصول صدمه وارد کند. جالب است بدانید که بعضی از انواع ساخته شده آن دارای مواد اسپرم کش هستند تا امکان باردار شدن را به حداقل میزان برسانند.

رابطه جنسی یکی از اساسی ترین احتیاجات انسان است که بایستی به شیوه صحیح و مناسبی انجام گیرد. از طرفی دیگر امکان دارد امراض متنوعی با این اقدام به انسان انتقال داده شوند پس رعایت بهداشت فردی حین برقراری رابطه جنسی در ممانعت از منتقل نمودن بیماری ها اثربخشی بسزایی دارد. برای پیشگیری از این امراض مقاربتی بهتر است از یک وسیله کاربردی تحت عنوان کاندوم استفاده کنید؛ که در این مبحث طرز بکارگیری آن را به صورت جز به جز برای شما بیان خواهیم کرد.

معرفی انواع کاندوم زنانه و مردانه

انواع کاندوم زنانه و مردانه
انواع کاندوم زنانه و مردانه

کاندوم دارای انواع متنوعی است که در این مبحث قصد داریم به شرح تک تک آنها بپردازیم.

کاندوم زنانه

 

این محصول را بانوان درون واژن خود قرار می دهند. این نوع نسبت به نوع مردانه بلندتر بوده و شامل حلقه های زیادتری است. برخی از اشخاص جهت احتیاط هر چه بیشتر در زمان رابطه جنسی  از هر دو نوع آن استفاده می کنند. ولی بکارگیری همزمان احتمال پارگی لاتکس را بالا می برد و در نهایت امکان منتقل شدن مایعات خیلی زیاد است. احتمال بارداری با بکارگیری از این نوع محصول تقریبا ۲۱ درصد می باشد.

کاندوم مردانه

بکارگیری از این محصول در مقایسه با نوع زنانه بسیار مرسوم تر است؛ و احتمال بارداری هنگام رابطه جنسی به وسیله این محصول تقریبا ۱۸ درصد است. تنوع و گوناگونی کاندوم برای مردان معمولا خیلی زیاد است و بکارگیری هر یک از این محصولات سبب لذت دو طرف در زمان رابطه جنسی خواهد بود.

خاردار

سطح کاندوم خاردار دارای برجستگی های بسیاری است که در زمان بکارگیری، ناحیه تناسلی خانم ها نظیر کلیتوریس و دیواره واژن تحریک شده و باعث لذت بیشتری برای هواداران این محصول می شود.

تاخیری

در خیلی از موارد مردان به علت زود انزالی، رابطه مطلوب با سطح کیفی خوبی را تجربه نمی کنند. از این رو بکارگیری از کاندوم تاخیری به مردان این فرصت را می دهد که زمان رسیدن به ارگاسم را به تعویق بیندازند و مدت زیادتری لذت جنسی را تجربه کنند.

کاندوم برقی

این نوع، مدل جدیدی از این محصول است که دارای یک حلقه ویبراتور اضافی است. جهت بکارگیری از آن تنها لازم است پیش از نعوظ به صورت کاملی بر روی آلت تناسلی آقایان قرار گیرد. با بکارگیری از این محصول مردان می توانند نعوظ بیشتر و در نهایت یک رابطه جنسی ایده آل را تجربه کنند.

مسافرتی

این محصول برای اشخاصی مطلوب است که در پی تنوع در این گونه رابطه هستند، بعضی موسسات سازنده، پکیج هایی را تولید کرده اند که در آن انواع متنوعی کاندوم را در نظر گرفته اند. بدین جهت برای اشخاصی که در پی تنوع در رابطه هستند این محصول می تواند گزینه مناسبی باشد. کاندوم مسافرتی حاوی مدل های متنوعی من جمله تاخیری، نازک، خاردار و…است.

طرز استفاده از انواع کاندوم

طرز استفاده از انواع کاندوم
طرز استفاده از انواع کاندوم

 

طرز از استفاده از کاندوم در آقایان و بانوان کاملا متفاوت است. نحوه بکارگیری هر کدام عبارتند از:

  • نحوه استفاده این محصول در مردان

جهت آشنایی با شیوه بستن این محصول در مردان بایستی مراحل متنوعی را دنبال کرد ‌که شامل:

مرحله اول: وارسی سالم بودن این محصول

نخستین کاری که جهت اطلاع از سالم بودن این محصول بایستی انجام داد وارسی تاریخ انقضا قبل خرید آن است. زیرا امکان پاره شدن اینگونه محصولات تاریخ مصرف گذشته در زمان رابطه جنسی خیلی زیاد است.

مسلما بایستی کار دیگری را جهت سالم بودن آن انجام دهید. بسته بندی کوچک این محصول را میان دو انگشت شست و اشاره بگذارید و فشار دهید، زمان فشار دادن آن بایستی یک حباب کوچک از هوا را در زیر انگشتان خود حس کنید. اگر این حباب وجود نداشته باشد مسلما این محصول سالم نیست.

مرحله دوم: پاره کردن بسته بندی آن با احتیاط

جهت پاره کردن بسته بندی این محصول نباید از ناخن بلند یا قیچی استفاده کنید. همواره جنس این نوع بسته بندی از آلومینیوم است که خیلی نازک هستند و به آسانی باز می شوند، احتیاجی نیست زیاد نیرو وارد کنید چرا که امکان دارد به این محصول صدمه وارد کنید.

مرحله سوم: قرار دادن کاندوم از سمت درست

شیوه قرار دادن این محصول بدین صورت است که بایستی به شکل استوانه ای باشد نه گنبدی. فرورفتگی و سایر حالت ها برای این محصول معمولا طبیعی نیست و امکان دارد دستخوش مشکل شده باشد. افزون بر این کاندوم بایستی به گونه ای باشد که جهت بستن آن به مشکل بر نخورید و به آسانی بر روی آلت تناسلی واقع شود. اگر به صورت برعکس کاندوم را قرار دادید بایستی ان را برداشته و از یکی دیگر استفاده کنید.

مرحله چهارم: نگه داشتن محوطه خالی مناسب در بخش فوقانی این محصول

همواره سایز بخش فوقانی آن به حدی نیست که ظرفیت کلیه اسپرم های بیرون آمده از آلت تناسلی را داشته باشد پس لازم است پس از قرار دادن آن مقداری نوک آن را بکشید تا فضای کافی در این قسمت ایجاد شود. پیش از بستن نیز می توانید این عمل را انجام دهید.

کاندوم برقی
کاندوم برقی

مرحله پنجم: بستن

در این مرحله بایستی تا حدی که می توانید این محصول را بر روی آلت تناسلی به سمت پایین بکشید. بگذارید کاملا باز شود و تا جایی که امکان دارد آلت تناسلی را پوشش دهد؛ بنابراین امکان سرایت امراض مقاربتی به حداقل می رسند. بدین صورت امکان اینکه این محصول به غلط از روی آلت تناسلی به سمت پایین کشیده شود نیز خیلی کم است.

اگر پیش از قرار دادن کاندوم مقداری ژل یا محلول روان کننده درون آن بریزید در آن حباب هوا تشکیل نمی شود. اگر این عمل احساس خوبی به شما نمی دهد تنها لازم است زمان قرار دادن آن را وارسی نمایید که هوا از آن بیرون بیاید. در هر حال محصولی را که روی آلت تناسلی می گذارید نباید در نوک آن یک بادکنک کوچک ایجاد شده باشد.

مرحله ششم: ثابت نگه داشتن این محصول در حین انزال

زمان انزال ضروری است این محصول را با دست بگیرید، با این عمل امکان آنکه اسپرم خارج شود یا کاندوم از جای خود تکان بخورد کاهش می یابد.

مرحله هفتم: دور انداختن آن

بعد از استفاده از آن، آن را همواره داخل سطل آشغال بیندازید و تحت هیچ شرایطی آن را داخل فاضلاب نیندازید. پیشنهاد می شود قبل از آنکه این محصول را دور بیندازید آن را داخل یک دستمال کاغذی بگذارید تا باعث کثیف کاری نشود.

طرز استفاده از کاندوم برای بانوان

طرز استفاده از کاندوم برای بانوان
طرز استفاده از کاندوم برای بانوان

همانطور که گفته شد کاندوم زنانه از نظر شکل کاملا متفاوت از نوع مردانه است. بدین جهت شیوه بکارگیری آن هم اندکی متمایز است.

این محصول را بایستی با احتیاط کامل از بسته بندی آن بیرون بیاورید.

بخش حلقه ای درونی آن را میان دو انگشت شست و اشاره مقداری فشار دهید.

این محصول را داخل کانال واژن بگذارید و تا جایی که امکان دارد به طرف داخل بکشید.

انگشت خود را که خارج کردید دقت نمایید حلقه خارجی کاندوم بایستی به صورت دقیقی بر روی قسمت خارجی واژن واقع شود و بیرون بزند.

بعد از بکارگیری مطلوب است در همان وضعیت دراز شده با احتیاط کامل این وسیله را بیرون آورید تا اگرچه اسپرمی در آن بود خارج نشود، بعد از آن این محصول را داخل دستمال کاغذی بپیچانید و در سطل آشغال بیندازید.

قیمت انواع کاندوم

قیمت انواع کاندوم با توجه به نوع ساخت (داخلی و خارجی بودن آن) کاملا متفاوت است. در آذر سال ۹۱ با مصوب دولت، ثبت تقاضای واردات این وسیله به منزله یکی از محصولات غیر واجب و لوکس به ایران غیر مجاز اعلام شد و این امکان جهت ایجاد اشتغال در درون کشور مهیا شد تا با وارد کردن سیستم های ساخت و تولید کاندوم مبادرت به ساخت وسیله ای نمایند که با همان مارک غیر داخلی ارائه گردد. قیمت کاندوم معمولا با توجه به تنوع و برند آن کاملا متفات است.

محصولات ارزان قیمت ساخت داخل کشور ایران عموما از لاتکس ایجاد شده اند. محصولاتی با سطح کیفی مطلوب ساخت داخل تماما از با کیفیت ترین لاتکس ها و با معیار های جهانی ساخته شده اند و معمولا به خارج هم صادر می شوند و این دست هم از قیمتی مقرون به صرفه برخوردار هستند. قیمت کاندوم های خارجی با توجه به نوع برند و جنس آن ها متغیر می باشند که البته امروزه واردات آنها به ایران متوقف شده است.

نحوه خرید کاندوم خوراکی

قیمت انواع کاندوم
قیمت انواع کاندوم

کاندوم خوراکی معمولا برای اورال سکس طرح ریزی شده است.(اورال سکس یعنی آمیزش از طریق دهان )

به علت مشکلات فرهنگی این گونه رابطه به وسیله بعضی از اشخاص مورد انتقاد قرار گرفته است. بهتر است بدانید این گونه رابطه به تنهایی منتهی به بارداری نمی شود. بدین جهت بعضی از زوج ها آن را جهت جلوگیری از بارداری و یا لذت جنسی بکار می برند.

برای خرید کاندوم خوراکی بایستی قبل از آن با همسر خود در خصوص آن مشورت کنید. این نوع رابطه یک ارتباط کاملا دو طرفه است و لذت آن زمانی است که هر دو نفر رضایت کاملی داشته باشند.

آمیزش دهانی بدون بکارگیری از کاندوم سبب ایجاد خیلی از امراض مقاربتی در اشخاص می شود. بعضی از این ناراحتی ها نظیر زونا، هپاتیت، سوزاک و…. می باشند. نوع خوراکی موردی است جهت ممانعت از ایجاد بیماری های آمیزش دهانی و با ملاحظه به داشتن انواع طعم ها به وسیله بعضی از اشخاص بکار برده می شود. برای خرید کاندوم خوراکی بهتر است از داروخانه ها و یا فروشگاه اینترنتی معتبر، اقدام نمایید.

در این سایت های معتبر می توانید محصول مورد نظر خود را بیابید و قیمت کاندوم خوراکی را می توانید مشاهده کنید و پس از آن می توان این محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید. پرسنل این فروشگاه معتبر خرید شما را پی جویی می نمایند و در حداقل زمان ممکن محصول را به شکل محرمانه برای شما ارسال می نمایند.

این نوع محصول برای رابطه جنسی بسیار مطلوب است؛ و بکارگیری از آنها برای رابطه مقعدی و واژینال اصلا مناسب نیست. برای رابطه دهانی گزینه بسیار مناسبی به شمار می آید. این محصول دارای انواع طعم بوده و افزون بر این قیمت کاندوم خوراکی مقرون به صرفه نیز می باشد.

خرید و قیمت کاندوم برقی

خرید و قیمت کاندوم برقی
خرید و قیمت کاندوم برقی

 

کاندوم برقی یک وسیله خیلی جالب در حقیقت یک ابداع مکانیکی است که با گذاشتن آن دور آلت تناسلی آقایان، افزون بر اعمال یک نیروی آرام، باعث بهتر شدن نعوظ شده و به افزایش مدت زمان رابطه جنسی کمک بسزایی می کند. افزون بر این به واسطه ویبراتوری که بر روی آن واقع شده باعث تحریک هر چه بیشتر بانوان هم می شود. این وسیله از جنس سیلیکون خیلی منعطف و کشسان بوده و جهت هر سایز آلتی مطلوب می باشد و عملکرد خود را از دست نمی دهد. اعمال ارتعاش های ریتمیک به وسیله ویبراتور قرار داده شده بر روی این حلقه سبب پایین آمدن مدت زمان ارگاسم خانم ها و بالا رفتن حس لذت دو طرف شده است. برای سفارش و آگهی از قیمت کاندوم برقی و خرید حلقه ویبراتور می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه نمایید. شما می توانید به راحتی وارد سایت معتبر شده محصول مورد نظر را تعیین کرده و دست به خرید کاندوم برقی نمایید. خرید از این فروشگاه ها به شکل کاملا سری بوده و اسمی از این وسیله بر روی بسته برده نمی شود. خرید کاندوم برقی به دلیل تعویض باطری و امکان شستشوی آسان و استفاده مجدد می تواند بهترین گزینه برای یک رابطه جنسی لذت بخش باشد.

آیا با خرید کاندوم می توان از بارداری پیشگیری کرد؟

بیشتر زوج ها که مبادرت به تهیه کاندوم می کنند معلومات لازم در خصوص این وسیله را ندارند و فکر می کنند این محصول فقط وسیله ای جهت پیشگیری از بارداری های ناخواسته است. هرچند نخستین بار این محصولات با این قصد ساخته شدند ولی با گذشت زمان و اعمال تحولات در صنعت ساخت لوازم جنسی، استفاده های متنوع دیگری هم برای این وسیله تعریف کرده اند که برخی از ان ها توانستند کارایی اساسی آن را که پیشگیری از بارداری بود را تغییر دهند.

در حال حاضر همچنان زوج های بسیاری با این فرضیه اقدام به خرید ای محصولات می کنند اما اغلب این وسیله خریداری شده برای جلوگیری از انتقال امراض مقاربتی تولید شده اند. در این صورت به همه زوج ها پیشنهاد می شود پیش از بکارگیری از این محصول اطلاعات جامعی را در خصوص آن بدست آورند تا بتوانند در زمان خرید انتخاب صحیحی داشته باشند.

 

 

اشتراک گذاری