article img2 e1570542460750 7 فایده مهم رابطه جنسی همسران
7 فایده مهم رابطه جنسی همسران

بازدیدها: 206

فواید رابطه جنسی در همسران 

 

در اسلام،زناشوئی عملی عبادت آمیز دانسته شده است؛ چرا که بنابر سخن رسول خدا (ص) ،فرد به وسیله آن می تواند نصف ایمانش را از دستبرد شیطان حفظ کند و هدف از آن ،حفظ نسل، ایجاد آرامشئ روانی ، پرورش روحی و فکری فرزندان و هدایت غریزه و نیاز جنسی است. تصور بیشتر افراد از یک رابطه زناشویی سالم ، رسیدن به آن چند ثانیه لذت و حس رهایی ناشی از آن است ؛ در حالی که تمایلات جنسی، در سلامتی و بهبود کیفیت زندگی ما،هم از بعد روانی و هم از بعد جسمی تاثیر معجزه آسایی دارد، ولی اغلب زوجین دقت نمی کنند که روابط جنسی مطلوب ، می تواند کیفیت زندگی و سلامت جسمی و روحی آن ها را به میزان قابل ملاحظه ای بهبود بخشد.

بخشی از این مزایا عبارت است از :

فواید رابطه جنسی در همسران 

1- کاهش فشار عصبی و فشار خون

فعالیت جنسی در رابطه زناشویی،به پایین آوردن فشار خون و کاهش فشار عصبی کمک شایانی می کند و فشار دیاستولیک (عدد کمتر یا عدد دوم در خواندن فشار خون) را کاهش می دهد. بالا بودن فشار خون یک عامل خطر ساز برای بیماری عروق کرونر قلب،حمله قلبی،بیماری های کلیوی و سکته مغزی است.

2- افزایش سطح ایمنی بدن

سلامت جنسی،به سلامت فیزیک و بدنی بهتر منجر می شود. داشتن رابطه جنسی یک تا دوبار در هفته، منجر به افزایش یکی از آنتی بادی های بدن به نام ایمونوگلوبین A می شود، در نتیجه انسان از سرماخوردگی و عفونت های دیگر در امان است.

3- اثری مشابه ورزش و سوزاندن کالری

ارتباط جنسی، در حقیقت نوعی ورزش است. متخصصان معتقدند که ارتباط جنسی ورزش است که هم شرایط جسمی و هم شرایط روحی را بهبود می بخشد.این رابطه، موجب بهبود عملکرد قلب و عروق ، افزایش توان،انعطاف پذیری و تعادل می شود. ارتباط جنسی به مدت 30 دقیقه ، بیش از 85 درصد کالری انرژی مصرف می کند که تقریبا معادل پیاده روی ملایم است و در دراز مدت اثرات مفیدی بر سلامتی دارد.

فواید رابطه جنسی در همسران 

4- سلامت قلب 

در حالی که برخی از افراد مسن تصور می کنند رابطه جنسی ممکن است به سکته مغزی در آنان منجر شود، محققان دریافته اند افراد با تجربه های جنسی سالم کمتر به سکته های مغزی دچار می شوند و این رابطه سالم،کلسترول بد خون و خطر مرگ ناشی از حمله قلبی را در مردان به نصف کاهش می دهد. در زنان نیز رابطه جنسی موجب افزایش سطح هورمون استروژن می گردد، که این هورمون باعث انعطاف پذیری و لغزندگی بیشتر مهبل شده و آنان را در برابر بیماری های قلبی محافطت می کند.

5-تقویت اعتماد بنفس 

فواید رابطه جنسی در همسران 

بعد از برقراری یک رابطه جنسی سالم و توام با عشق و علاقه ، احساس رضایت بیشتری از زندگی در افراد ایجاد می شود.به عبارت دیگر تقویت اعتماد بنفس و داشتن احساس خوب در مورد خود،یکی از دلایلی است که موجب تمایل انسان به رابطه جنسی می شود. همچنین هر چقدر بین شما و همسرتانرابطه عاشقانه بیشتر باشد، این اثر قوی تر خواهد بود.

6-بهبود روابط جنسی عاطفی و صمیمیت 

فواید رابطه جنسی در همسران 

رابطه عاشقانه ،صمیمی و از همه مهم تر ارتباط جنسی مطلوب (به دلیل افزایش سطح هورمون اکسی توسین که به هورمون محبت معروف است ) ، بهبود احساس و حال عمومی انسان را فراهم می آورد و افراد دارای رابطه جنسی خوب و سالم ، شادتر و سالم تر از سایر افراد هستند.

7- تسکین درد

درست قبل از اوج لذت جنسی،سطح هورمون اکسی توسین به 5 برابر سطح نرمال افزایش می یابد. این هورمون ،باعث ترشح آندروفین (ضد درد طبیعی بدن ) می گردد و هر گونه دردی از جمله سردرد ، درد ناشی از التهاب مفاصل را تسکین می دهد. رابطه جنسی باعث ترشح هورمون استروژن نیز می گردد که می تواند دردهای قاعدگی را کاهش دهد.

/5 ratings

فواید رابطه جنسی در همسران 

رسم و رسوم شب زفاف (قسمت سوم)
بخوانید